Набирає чинності Закон від 20.03.2023 № 2970-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо імплементації міжнародного стандарту автоматичного обміну інформацією про фінансові рахунки». 

Головні зміни торкнулися п. 44.3 Податкового кодексу України, який тепер передбачає, що платники податків зобовʼязані зберігати первинні документи та інформацію (рахунки-фактури, товарно-транспортні накладні, товарні чеки, акти виконаних робіт, бухгалтерські довідки, видаткові накладні), а також інші документи не менше: 

– 2555 днів – для документів та інформації щодо трансфертного ціноутворення та контрольованих іноземних компаній; 

– 1825 днів – для первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов’язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів; 

– 1095 днів – для дозвільних документів. 

При ліквідації платника податків первинні документи за період його діяльності передаються в архів. Документи, які передаються – які стосуються діяльності за не менш як 1825 днів, що передували даті ліквідації. 

Нові вимоги щодо 1825-денного мінімального строку зберігання документів застосовуються до документів, які розроблено: 

– до дня набрання чинності змінами до Податкового кодексу; 

– починаючи з дня набрання чинності змінами до Податкового кодексу; 

– особою, стосовно якої на день набрання чинності змінами розпочато, але не завершено процедуру припинення (ліквідації); 

– особою, стосовно якої прийнято рішення про ліквідацію після набрання чинності змінами.