Нещодавно набрав чинності Закон України №2260-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей податкового адміністрування податків, зборів та єдиного внеску під час дії воєнного, надзвичайного стану». Документ передбачає суттєві зміни процесів, пов’язаних зі сплатою податків, відповідальністю за несвоєчасне виконання податкового обов’язку, проведенням перевірок

Нововведення щодо митного оформлення певних видів автотранспорту під час дії воєнного стану

До 31 грудня 2022 року включно митне оформлення з метою вільного обігу та першу державну реєстрацію в Україні транспортних засобів за кодами товарних позицій 8702, 8704 та 8705 згідно з УКТ ЗЕД, здійснюють за умов:

– їх відповідності екологічним нормам не нижче рівня “ЄВРО-3”; 

– такі транспортні засоби ввозяться на митну територію України юридичними особами для власного використання;

– транспортні засоби не можуть бути відчужені такими особами протягом 1095 днів з дня їх першої державної реєстрації в Україні.

Дія цієї норми не поширюється на транспортні засоби, які походять або ввозяться з Російської Федерації, Республіки Білорусь та тимчасово окупованих територій України”.

Тобто, ця вимога стосується вантажівок, автобусів та авто спеціального призначення, які не ввозяться з території РФ і Білорусі, а також тимчасово окупованих територій України.