Нещодавно набрав чинності Закон України №2260-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей податкового адміністрування податків, зборів та єдиного внеску під час дії воєнного, надзвичайного стану». Документ передбачає суттєві зміни процесів, пов’язаних зі сплатою податків, відповідальністю за несвоєчасне виконання податкового обов’язку, проведенням перевірок

1. Особливість подання електронних та письмових декларацій

Платники податків втрачають можливість подавати податкові декларації в письмовому вигляді. Тепер податкові декларації платників ПДВ подаються через електронний кабінет платника податків або іншим способом, встановленим законом.

За звітні періоди до 24 лютого 2022 року не дозволено звертатися за зменшенням податкового обов’язку зі сплати ПДВ, а також щодо отримання бюджетного відшкодування з ПДВ. Це обмеження триватиме до скасування воєнного стану в Україні.

Суми бюджетного відшкодування, які були узгоджені, повертаються в хронологічній послідовності відповідно до даних, внесених у Реєстр заяв про повернення суми бюджетного відшкодування.

2. Уникнення відповідальності в разі допущення помилок у податковій звітності

У разі самостійного виправлення платником податків у податкових періодах до 25 липня 2022 року помилок, що призвели до заниження податкового зобов’язання у звітних періодах, які припадають на період дії воєнного стану, такі платники звільняються від нарахування та сплати штрафних санкцій та пені.