Якщо Ви втратили оригінали власних документів, важливо якнайшвидше відновити їх. Поговоримо про те, які саме процедури передбачені для відновлення формулярів і свідоцтв установленого зразка, за якими посвідчуються права чи статус.

1. Відновлення паспорта

Процедура відновлення таких посвідчень уже стандартизована та доступна для будь-якого громадянина. У разі втрати документа, що посвідчує Вашу особу, зверніться до найближчого Територіального управління Держміграційної служби. 

В управлінні Вам необхідно забронювати місце в черзі на обслуговування. У деяких містах України через приїзд переселенців місце в черзі на отримання нового свідоцтва доведеться чекати тиждень і більше. 

Після того, як Ви дочекалися своєї черги, необхідно подати наступний перелік документів:

 • заяву про втрату паспорта, яка оформлюється безпосередньо в органах ДМС;
 • документ, що підтверджує сплату адмінзбору.

Ці документи оформлюються безпосередньо за допомогою працівника Держміграційної служби. За можливості, надайте також копії/оригінали наявних у Вас посвідчень особи (закордонний паспорт, свідоцтво про народження, паспорт моряка). Наступні Ваші кроки детально пояснить посадова особа Міграційної служби, залежно від наявності у Вас інших документів і можливості підтвердити свою особу. 

2. Відновлення деяких видів цінних паперів

Якщо було втрачено цінний папір на пред’явника або вексель, Ви можете звернутися до суду із заявою про визнання їх недійсними і про відновлення Ваших прав на втрачений цінний папір.

Заява подається до суду за місцезнаходженням емітента цінного папера на пред’явника або за місцем платежу за векселем.

У заяві зазначте наступні дані:

 • ім’я і місце проживання фізичної особи-  заявника або найменування та місцезнаходження юридичної особи – заявника;
 • обставини, за яких втрачено цінний папір на пред’явника або вексель;
 • повну і точну назву емітента втраченого цінного папера на пред’явника і його реквізити, а для векселя – вид, номер бланка, суму векселя, дату і місце складання, строк та місце платежу, найменування векселедавця та інших зобов’язаних за векселем осіб, а також першого векселедержателя.

Зразок заяви

3. Відновлення водійських прав

Урядовий портал e-driver.hsc.gov.ua пропонує послугу з відновлення посвідчення водія в разі його втрати чи знищення. Водночас можна відновити права водія в сервісному центрі МВС. Розгляньмо обидва способи.

Відновлення посвідчення через e-driver.hsc.gov.ua

 1. Увійдіть до електронного кабінету водія за допомогою електронного підпису;
 2. У розділі електронних послуг виберіть «Відновлення та обмін посвідчення водія»;
 3. Заповніть заяву та додайте електронні копії документів, які підтверджують зміну персональних даних, довідку з поліції та чинної медичної довідки форми 083/о;
 4. Накладіть електронний підпис;
 5. Здійсніть оплату за допомогою системи електронних платежів;
 6. Очікуйте на сповіщення у разі успішної перевірки заяви та документів у державних реєстрах та базах;
 7. Отримайте посвідчення водія в територіальному сервісному центрі МВС, зазначеному у вашій електронній заяві.

Відновлення в сервісному центрі

 1. У разі втрати посвідчення повідомте про це територіальний сервісний центр МВС;
 2. Подайте заяву та такий пакет документів:
 • паспорт громадянина України чи ID-картка з довідкою про реєстрацію місця проживання;
 • копія довідки про присвоєння номера картки платника податків;
 • медична довідка про можливість керувати транспортним засобом, форма 083/о;
 • документ, що підтверджує зміну персональних даних особи (за потреби);
 • платіжний документ про оплату адміністративної послуги;
 1. Зачекайте на надання послуги та отримайте посвідчення водія в територіальному сервісному центрі МВС, до якого подали заяву.

Примітка! У разі звернення до МВС візьміть із собою документ, що посвідчує особу. Видача посвідчення водія здійснюється під підпис після пред’явлення паспорта, свідоцтва про народження, посвідчення ВПО або інших документів.

4. Відновлення документів на житло

Відповідно до Цивільного кодексу право власності на нерухомість має реєструватися в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно. З цього реєстру можна отримати витяг про право власності, якого буде достатньо для підтвердження Вашого права на майно. Якщо після отримання житла будь-яким законним шляхом Ви зареєстрували своє право, то відповідний запис відображатиметься в інформаційній системі.

Право власності на житло посвідчується відповідним свідоцтвом. У разі втрати оригіналу документа, необхідно звернутися до органу, який видав свідоцтво. З огляду на воєнні дії на багатьох теренах нашої Батьківщини, звернення до того ж органу може бути недоступним. У такому разі пропонуємо зберігати оригінали та копії документів, які можуть стати доказом у разі звернення до суду за визнанням права власності на житло. До таких документів можуть належати:

 • договір, на підставі якого до Вас перейшло право власності на житло (договір дарування, купівлі-продажу, міни, оренди з викупом);
 • свідоцтво про право на спадщину;
 • інші письмові докази Вашого права власності.

Окрім того, навіть якщо Ви втратили оригінал договору, свідоцтва про право на спадщину, можна звернутися до нотаріуса, який посвідчив документ, за дублікатом.